Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Android > Została opublikowana testowa AutoMapa dla Android w poprawionej wersji 7.9.10 Beta!
Kategorie
AutoMapa dla Android

Została opublikowana testowa AutoMapa dla Android w poprawionej wersji 7.9.10 Beta!

Została opublikowana kolejna wersja AutoMapy dla systemu Android. Nowa wersja została oznaczona numerem 7.9.10 i przeznaczona jest dla użytkowników zapisanych do betatestów.

AutoMapa 7.9.0

Wersja 7.9.0 AutoMapy dla systemu Android posiada dwie, dosyć duże zmiany. Zostały zmodyfikowane APR, czyli Asystent Pasa Ruchu oraz belka z informacją, w jaką drogę wjedziemy.

Asystent Pasa Ruchu

AutoMapa w wersji 7.9.0 zyskała nowy wygląd Asystenta Pasa Ruchu, który w czytelniejszy sposób pokazuje pasy, których należy się trzymać, a do tego wyświetla informacje zbliżone do tych, które wyświetlają tablice informacyjne. Co ciekawe uwzględnione są poprawne kolory.

AutoMapa Android 7.9 - Asystent Pasa Ruchu
Asystent Pasa Ruchu

Drogowskaz

Drugą ważną zmianą jest przeniesienie i przeprojektowanie belki, z informacją w jaką drogę będziemy wjeżdżali. Teraz ta belka jest czytelniejsza, a kolory na niej zbliżone są do tablic informacyjnych.

AutoMapa Android 7.9 - Drogowskaz
Drogowskaz

Inne zmiany

Pozostałe zmiany według listy zmian dotyczą poprawek stabilności i wyznaczania tras, ale można zauważyć jest jedną zmianę. Po wyznaczeniu trasy w oddali widać numery dróg na tej trasie. Co prawda tabliczki z tymi numerami nie są zgodne z oznaczeniami na tablicach informacyjnych, ale może ta kolorystyka zostanie zmieniona.

AutoMapa Android 7.9 - Numeracja dróg na trasie
Numeracja dróg na trasie

Wideo

Nową wizualizację Asystenta Pasa Ruchu oraz drogowskazu można zobaczyć w krótkim wideo, dostępnym jako Shorts na moim kanale YouTube: youtube.com/shorts/6hilisK4GlU.

AutoMapa 7.9.1

Wersja 7.9.1 AutoMapy dla systemu Android nie posiada zaktualizowanej listy zmian. W związku z tym można się w niej spodziewać kolejnych poprawek.

AutoMapa 7.9.2

Wersja 7.9.2 AutoMapy dla systemu Android według listy zmian zawiera tylko poprawki stabilności i wyznaczania tras.

AutoMapa 7.9.3

Wersja 7.9.3 AutoMapy dla systemu Android co prawda zawiera zaktualizowaną listę zmian, ale właściwie jest ona bardziej rozbudowanym opisem funkcji, które zostały dodane w wersji 7.9.0.

AutoMapa 7.9.4

Wersja 7.9.4 AutoMapy dla systemu Android nie zawiera zaktualizowanej listy zmian. Oznaczać to może poprawki błędów i stabilności.

AutoMapa 7.9.5

Wersja 7.9.5. AutoMapy dla systemu Android nie zawiera zaktualizowanej listy zmian. Oznacza to kolejne poprawki błędów.

AutoMapa 7.9.6

Wersja 7.9.6 AutoMapy dla systemu Android zawiera zaktualizowaną listę zmian, z której można się dowiedzieć o poprawkach stabilności i wyznaczania tras.

AutoMapa 7.9.8

Wersja 7.9.8 AutoMapy dla systemu Android nie zawiera nowości. W związku z tym, może stwierdzić, że zawiera tylko poprawki błędów.

AutoMapa 7.9.9

Według listy zmian, AutoMapa dla systemu Android w wersji 7.9.9 zawiera tylko poprawki stabilności i wyznaczania tras.

AutoMapa 7.9.9 (poprawiona)

Poprawiona wersja 7.9.9 AutoMapy dla systemu Android według listy zmian zawiera tylko poprawi stabilności i wyznaczania tras. Widać jednak jedną zmianę po uruchomieniu przez Android Auto. Gdy wejdziemy w Ustawienia, wyłączymy opcję Dźwięki i ponownie je włączymy, zostanie odtworzony komunikat powitalny, czyli taki, jaki odtwarzany jest podczas uruchamiania programu na telefonie/tablecie. Co to daje? Dzięki temu można w dowolnym momencie zmienić poziom głośności dla programu nawigacyjnego, bez czekania na komunikat nawigacyjny.

AutoMapa 7.9.10

Wersja 7.9.10 nie zawiera zaktualizowanej listy zmian, więc można spodziewać się kolejnych poprawek stabilności i wyznaczania tras.

AutoMapa 7.9.10 (poprawiona)

Poprawiona wersja 7.9.10 nie zawiera zaktualizowanej listy zmian. Taka szybka aktualizacja może oznaczać ważne poprawki.

AutoMapa 7.9.10 (druga poprawiona)

Trzecia wersja 7.9.10, podobnie, jak dwie poprzednie z tej gałęzi, nie zawiera zaktualizowanej listy zmian. Kolejna szybka aktualizacja może oznaczać kolejne istotne poprawki.

Zmiany w wersji 7.9.10:

  • poprawki stabilności
  • poprawki wyznaczania tras

Aktualizacja:

  • 2023-09-08 – tak podaje Google Play, w rzeczywistości 2023-09-09

Kompilacja:

  • 7.9.10.6134

Informacje dotyczące zmian dla poprzedniej wersji znajdują się we wpisie „Została opublikowana testowa AutoMapa dla Android w poprawionej wersji 7.9.10 Beta!. Natomiast z listą starszych wersji zapoznać się można w artykule „Lista wydań AutoMapy dla systemu Android„.

Wersję tę można pobrać z Google Play po zapisaniu się do betatestów.

Korzystanie z wszystkich funkcji programu dostępnych dla danego urządzenia wymaga wniesienia odpowiedniej opłaty. Ceny i sposoby wniesienia opłaty opisałem w artykule „Opłaty za korzystanie z AutoMapy dla systemu Android„.

Oceń wpis
[Maks.: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.