Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Android > Została opublikowana testowa AutoMapa dla Android w wersji 7.2.20 Beta!
Kategorie
AutoMapa dla Android

Została opublikowana testowa AutoMapa dla Android w wersji 7.2.20 Beta!

Została opublikowana kolejna wersja AutoMapy dla systemu Android. Nowa wersja została oznaczona numerem 7.2.20 i jest przeznaczona dla użytkowników, którzy zapisali się do testów wersji beta.

AutoMapa 7.2.0

Menu Trasa

Nowa wersja AutoMapy dla systemu Android, która została oznaczona numerem 7.2.0, posiada zmodyfikowane okno Trasa. Od tej wersji od razu po dodaniu punktu trasy widać sugerowany czas dojazdu do kolejnego punktu, co jest bardzo wygodne. Taka zmiana została dodana już wcześniej w AutoMapie dla systemu iOS w wersji 7.9.17.

AutoMapa 7.2 Menu Trasa
Nowe menu Trasa

Gdy w menu Trasa klikniemy pole z czasem dojazdu dla punktu pośredniego (VIA), pojawi się edytor, w którym możemy wpisać czas postoju lub przy pomocy przycisków +5, +10, -5, -10 zwiększać lub zmniejszać ten postój o wartość z przycisku.

AutoMapa 7.2 Opcja podawania czasu postoju dla VIA
Opcja podawania czasu postoju dla VIA

Dodany w ten sposób postój pojawi się w menu Trasa, w zielonym polu pod czasem dojazdu dla tego punktu pośredniego.

Poza głównym oknem Trasa zmianie uległo menu Wczytaj trasę. Okno w końcu zostało dostosowane do nowego wyglądu programu.

AutoMapa 7.2 Menu Wczytaj trasę
Menu Wczytaj trasę

Nowe opcje związane z dźwiękami

Wraz z wersją 7.2 AutoMapy dla systemu Android doczekaliśmy się dwóch nowych opcji, które związane są z odtwarzaniem dźwięków przez program. Pierwsza opcja to „Zawsze używaj głośnika„, której włączenie spowoduje to, że dźwięki z programu będą odtwarzane przez głośnik telefonu/tabletu, gdy ten połączymy przez Bluetooth z zestawem słuchawkowym, głośnomówiącym, czy stacją multimedialną w samochodzie. Opcja „Dźwięki podczas rozmowy” umożliwia odtwarzanie komunikatów podczas rozmowy telefonicznej.

Inne zmiany

Pozostałe zmiany dotyczą poprawek stabilności i wyznaczania tras, ale to nie wszystko. W końcu zaczęło działać głosowe wybieranie predefiniowanych punktów ulubionych. Teraz gdy wejdziemy w menu Szukaj AutoMapa Android przycisk Szukaj i klikniemy mikrofon, przy pomocy głosowych komend możemy rozpocząć nawigowanie lub pokazać na mapie predefiniowany punkt Ulubiony.

AutoMapa 7.2.1

Wersja 7.2.1 AutoMapy dla systemu Android właściwie nie zawiera zaktualizowanej listy zmian. Dostępny jest tylko punkt, który dotyczy głosowego wybierania predefiniowanych punktów ulubionych, co było już dostępne w poprzedniej wersji.

AutoMapa 7.2.2

Lista zmian w wersji 7.2.2 dla systemu Android została rozszerzona. Dowiemy się z niej o poprawkach dla starszych wersji Androida, poprawkach ostrzegania dla radarów odcinkowych, które polegają na zmianie parametru „Oddalonych w przód max. o:” z 500 m na 1000 m i włączeniu opcji „Nie ostrzegaj o POI po lewej na drogach dwukierunkowych„, co jednak sugeruję wyłączyć. W wersji 7.2.2 zostało również poprawione pokazywanie trasy przez kliknięcie kontrolki z najbliższym manewrem, obsługa funkcji PiP i stabilność.

AutoMapa 7.2.3

Wersja 7.2.3 nie zawiera zaktualizowanej listy zmian. Oznacza to poprawki stabilności.

AutoMapa 7.2.4

W wersji 7.2.4 AutoMapy dla systemu Android pojawił się nowy punkt na liście zmian. Ten punkt dotyczy poprawek związanych z synchronizacją punktów ulubionych. Zniknęły natomiast informacje o poprawkach stabilności o obsługi opcji obraz w obrazie. Te opcje zniknęły pewnie ze względu na ograniczoną ilość znaków w Google Play.

AutoMapa 7.2.5

W wersji 7.2.5 AutoMapy dla systemu Android z listy zmian zniknęły wszystkie pozycje, które były widoczne dla poprzednich wersji. Pojawiła się tylko informacja o poprawkach błędów i stabilności.

AutoMapa 7.2.6

Wersja 7.2.6 AutoMapy dla systemu Android zawiera taką samą listę zmian, jak wydana dzień wcześniej wersja 7.2.5. Są w niej tylko poprawki błędów i stabilności. Poprawiona wersja 7.2.6 zawiera tylko nowszą kompilację, więc pewnie wprowadzono w niej ważne poprawki.

AutoMapa 7.2.7

Wersja 7.2.7 AutoMapy dla systemu Android nie zawiera zaktualizowanej listy zmian. Pewnie poprawiono w niej tylko ważne błędy.

AutoMapa 7.2.8

Nowa wersja AutoMapy dla systemu Android, która została oznaczona numerem 7.2.8, nie zawiera zaktualizowanej listy zmian. Według listy zmian dostępne są w niej tylko poprawki błędów i stabilności. Natomiast to, o czym nie mówi lista zmian, jest możliwość pobrania map w wersji 22.07.

AutoMapa 7.2.9

Kolejna wersja AutoMapy dla systemu Android, która została oznaczona numerem 7.2.9, nie zawiera zaktualizowanej listy zmian. Zawiera tylko poprawki błędów i stabilności.

AutoMapa 7.2.10

Wersja 7.2.10 AutoMapy dla systemu Android zawiera tylko poprawki stabilności.

AutoMapa 7.2.11

Na liście zmian wersji 7.2.11 AutoMapy dla systemu Android poza poprawkami stabilności znalazła się informacja o poprawkach błędów. Nowych funkcji nie widać.

AutoMapa 7.2.12

Kolejna wersja AutoMapy dla systemu Android, która została oznaczona numerem 7.2.12 nie zawiera zaktualizowanej listy zmian. Na liście zmian dostępna jest tylko informacja o poprawkach błędów i stabilności.

AutoMapa 7.2.13

Wersja 7.2.13 zawiera zaktualizowaną listę zmian. Ta aktualizacja polega na wypisaniu zmian, które były wprowadzane w gałęzi 7.2. Może to oznaczać, że niedługo wersja ta zostanie opublikowana jako wersja oficjalna, nie beta.

AutoMapa 7.2.14

Nowa wersja AutoMapy dla systemu Android, która została oznaczona numerem 7.2.14, zawiera tylko poprawki stabilności.

AutoMapa 7.2.15

Wersja 7.2.15 AutoMapy dla systemu Android zawiera taką samą listę zmian, jaką posiadała wersja 7.2.14. Poprawiono w niej tylko błędy i stabilność.

AutoMapa 7.2.16

Wersja 7.2.16 zawiera taką samą listę zmian, jaką zawierała oficjalna wersja (nie beta) 7.2.13. W związku z tym w wersji 7.2.16 można spodziewać się tylko poprawek stabilności.

AutoMapa 7.2.17

Wersja 7.2.17 AutoMapy dla systemu Android zawiera tylko poprawki stabilności i błędów. Nowych funkcji nie zawiera.

AutoMapa 7.2.18

Kolejna wersja AutoMapy dla systemu Android z gałęzi 7.2 zawiera poprawki stabilności, wyznaczania tras, ale również prośbę o wyłączenie optymalizacji baterii, co może poprawić działanie aplikacji w tle i na Android Auto.

AutoMapa Android Optymalizacja baterii
Komunikat o optymalizacji baterii

AutoMapa 7.2.19

Wersja 7.2.19 AutoMapy dla systemu Android zawiera tylko poprawki błędów, stabilności i wyznaczania tras. Nie posiada nowych funkcji.

AutoMapa 7.2.20

W wersji 7.2.20 AutoMapy dla systemu Android zostały wprowadzone poprawki stabilności dla piątej edysji systemu Android. Poza tym zostały poprawione inne błędy algorytm wyznaczania tras. Nowa wersja AutoMapy umożliwia również pobieranie testowej mapy Polski w wersji 22.09.

Zmiany w wersji 7.2.20:

  • Poprawki stabilności dla Android 5.
  • Poprawki błędów.
  • Poprawki wyznaczania tras.

Aktualizacja:

  • 2022-09-01 – tak podaje Google Play, w rzeczywistości 2022-09-02

Kompilacja:

  • 7.2.20.5025

Informacje dotyczące zmian dla poprzedniej wersji znajdują się we wpisie „Została opublikowana testowa AutoMapa dla Android w poprawionej wersji 7.2.19 Beta!. Natomiast z listą starszych wersji zapoznać się można w artykule „Lista wydań AutoMapy dla systemu Android„.

Wersję tę można pobrać z Google Play po zapisaniu się do betatestów.

Korzystanie z wszystkich funkcji programu dostępnych dla danego urządzenia wymaga wniesienia odpowiedniej opłaty. Ceny i sposoby wniesienia opłaty opisałem w artykule „Opłaty za korzystanie z AutoMapy dla systemu Android„.

Oceń wpis
[Maks.: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.