Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Android > Została opublikowana testowa AutoMapa dla Android w wersji 7.3.4 Beta!
Kategorie
AutoMapa dla Android

Została opublikowana testowa AutoMapa dla Android w wersji 7.3.4 Beta!

Została opublikowana kolejna wersja AutoMapy dla systemu Android. Nowa wersja została oznaczona numerem 7.3.4 i jest przeznaczona dla użytkowników, którzy zapisali się do testów wersji beta.

AutoMapa 7.3.0

Wersja 7.3.0 AutoMapy dla systemu Android zawiera bogatą listę zmian, na której nie są zawarte wszystkie zmiany, które zauważyłem po instalacji tej wersji.

Nowa wizualizacja korków na trasie

Pierwszą zmianą, która dostępna jest na liście zmian, jest nowa wizualizacja korków na trasie. Do tej pory podobna funkcjonalność była dostępna po włączeniu opcji Traffic w menu Widoczne warstwy AutoMapa Android Przycisk Widoczne warstwy. Ta opcja nadal jest dostępna, ale służy przede wszystkim do wyświetlania natężenia ruchu i z jego można wyczytać, na którym odcinku jest duży ruch, o czym świadczy kolor czarny.

Wraz z wersją 7.3 została dodana nowa opcja związana z informowaniem o korkach. Ta opcja domyślnie jest włączona i polega na tym, że po wyznaczeniu trasy kolorem fioletowym oznacza odcinki, na których jest korek. Gdy korek przekracza 5 minut, to dodatkowo zostaje wyświetlony dymek z informacją o czasie trwania tego utrudnienia.

AutoMapa Android 7.3 Nowa wizualizacja korków
Nowa wizualizacja korków

Nowy formularz oceny

AutoMapa dla systemu Android w wersji 7.3 zawiera delikatnie zmienione okno Twoja ocena. To okno dostępne jest po wejściu w menu Ustawienia > Pomoc, uwagi, opinie > Podziel się opinią. Zmiana polega na zastąpieniu gwiazdek buźkami.

AutoMapa Android 7.3 Nowe okno Twoja opinia
Nowe okno Twoja opinia

Poza zmianą okna Twoja opinia zostało zaktualizowane okienko, które wyświetla się po piątym uruchomieniu programu. W tym oknie również można ocenić program przy pomocy buziek. Niestety okno wyświetla się tylko w pionie.

AutoMapa Android 7.3 Nowy formularz oceny
Nowy formularz oceny

Ukrywanie przycisków na mapie

Kolejną zmianą w wersji 7.3 jest automatyczne ukrywanie kontrolek na mapie, gdy zostanie wyznaczona trasa. Ukrywane są przyciski z lewej strony, ale również panel pilota, kontrolki manewrów i AutoCB. Dzięki temu lepiej widać trasę.

AutoMapa Android 7.3 Ukryte kontrolki na mapie
Ukryte kontrolki na mapie

Kontrolki można wyświetlić, klikając mapę, lub przechodząc do trybu nawigowania, np. po kliknięciu przycisku startu nawigowania na dolnej belce AutoMapa Android 7.3 Start nawigowania.

AutoMapa Android 7.3 Wyświetlone kontrolki na mapie
Wyświetlone kontrolki na mapie

Poprawki

Pozostałe zmiany, które dostępne są na liście zmian, to już poprawki. W wersji 7.3 poprawiono wyświetlanie etykiet punktów trasy, odtwarzanie komunikatów nawigacyjnych, odświeżanie pozycji w trakcie jazdy, wyświetlanie ostatniego widoku mapy po ponownym uruchomieniu programu oraz błędy stabilności i wyznaczania tras.

Inne zmiany

Wersja 7.3.0 AutoMapy dla systemu Android zawiera również inne zmiany, które nie zostały wymienione na liście zmian. Do takich zmian, które nie zostały wymienione, a udało mi się je znaleźć, należą:

  • poprawka wyświetlania akwenów po przybliżeniu, co zgłaszałem dawno temu, a nawet utworzyłem artykuł z opisem, w jaki sposób można to zmienić. Ten opis dostępny jest w artykule Poprawione domyślne kolory mapy w AutoMapie dla Android.
  • zmiana w wyświetlaniu przebiegu trasy. Od wersji 7.3 został zmieniony kolor obwiedni, dzięki czemu trasa jest bardziej wyraźna.
AutoMapa Android 7.3 Nowa wizualizacja trasy
Nowa wizualizacja trasy
  • kontrolka Objazd AutoMapa Android Przycisk Objazd, którą można wywołać, klikając mapę podczas nawigacji. Wcześniej ten przycisk dostępny był dopiero po przejściu do trybu przeglądania mapy. Teraz po wyznaczeniu trasy, rozpoczęciu nawigowania i kliknięciu mapy można wywołać ten przycisk. Inny sposób wywołania funkcji Objazd dostępny jest przy pomocy gestu, który opisałem w artykule Jak wywołać funkcję „Objazd” w AutoMapie dla systemu Android?.
AutoMapa Android 7.3 Kontrolka Objazd w trakcie nawigacji
Kontrolka Objazd w trakcie nawigacji
  • poprawka wyświetlania odległości do punktów trasy (VIA, Cel) na panelu pilota, gdy wyznaczymy trasę typu Przełajowa. Ta informacja kiedyś się wyświetlała, ale zniknęła. Teraz wróciła.
AutoMapa Android 7.3 Odległość do punktu trasy na panelu pilota dla trasy przełajowej
Odległość do punktu trasy na panelu pilota dla trasy przełajowej
  • usunięcie informacji o wymaganym ponownym uruchomieniu programu, gdy mamy pobrane dwie mapy. Teraz gdy wejdziemy w menu Opcje > Kup / aktualizuj i klikniemy drugą mapę, ta zostanie wczytana bez konieczności ponownego uruchomienia programu.

AutoMapa 7.3.1

Wersja 7.3.1 AutoMapy dla systemu Android nie zawiera zaktualizowanej listy zmian. Oznacza to, że zawiera tylko poprawki błędów.

AutoMapa 7.3.2

Nowa wersja testowa AutoMapy, która została oznaczona numerem 7.3.2, nie zawiera zaktualizowanej listy zmian. Można spodziewać się w niej kolejnych poprawek.

AutoMapa 7.3.3

Wersja 7.3.3 AutoMapy dla systemu Android zawiera tylko poprawki błędów i stabilności. Nowości brak.

AutoMapa 7.3.4

Wersja 7.3.4 AutoMapy dla systemu Android tak samo, jak wersji 7.3.3 zawiera tylko poprawki błędów i stabilności.

Zmiany w wersji 7.3.4:

  • Poprawki błędów i stabilności

Aktualizacja:

  • 2022-10-17 – tak podaje Google Play, w rzeczywistości 2022-10-18

Kompilacja:

  • 7.3.4.5154

Informacje dotyczące zmian dla poprzedniej wersji znajdują się we wpisie „Została opublikowana testowa AutoMapa dla Android w wersji 7.3.3 Beta!. Natomiast z listą starszych wersji zapoznać się można w artykule „Lista wydań AutoMapy dla systemu Android„.

Wersję tę można pobrać z Google Play po zapisaniu się do betatestów.

Korzystanie z wszystkich funkcji programu dostępnych dla danego urządzenia wymaga wniesienia odpowiedniej opłaty. Ceny i sposoby wniesienia opłaty opisałem w artykule „Opłaty za korzystanie z AutoMapy dla systemu Android„.

Oceń wpis
[Maks.: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.