Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Android > Jak wywołać funkcję „Objazd” w AutoMapie dla systemu Android?
Kategorie
AutoMapa dla Android

Jak wywołać funkcję „Objazd” w AutoMapie dla systemu Android?

Korzystając z AutoMapy, czasem podczas jazdy możemy trafić na nieprzejezdną drogę. Może się tak zdarzyć, na przykład, gdy droga została zablokowana przez wypadek zaraz przed naszym dojazdem, a system Traffic nie zdążył jeszcze takiej sytuacji przeanalizować. Możemy również trafić na drogę remontowaną, o której dział opracowania map nie wiedział, że jest zamknięta. W takich sytuacjach, zamiast przeglądać mapę, aby znaleźć alternatywną drogę, możemy skorzystać z funkcji „Objazd”.

Funkcję „Objazd” w AutoMapie dla systemu Android możemy wywołać na dwa sposoby. Jeden z nich dostępny jest podczas nawigowania, czyli wtedy, gdy jedziemy po wyznaczonej trasy. Natomiast drugi sposób dostępny jest w trybie przeglądania mapy, a jeżeli jesteśmy w trybie nawigowania, to wystarczy przesunąć mapę, aby do niego przejść.

Objazd podczas nawigowania

Sposób wywołania funkcji „Objazd” podczas nawigowania jest bardzo prosty. Wystarczy wykonać gest, polegający na jednoczesnym kliknięciu mapy trzema palcami. Niestety nie wszystkie urządzenia obsługują taki gest.

Objazd podczas przeglądania mapy

Drugi sposób polega na przejściu do trybu przeglądania mapy, co można zrobić po przesunięciu mapy, gdy jesteśmy w trybie nawigowania. Pojawią się wtedy różne przyciski z lewej strony, z których należy kliknąć pierwszy z góry AutoMapa Android Przycisk Objazd. Ten sposób jak jest mniej wygodny podczas jazdy, ponieważ trzeba wykonać więcej operacji.

AutoMapa Android - Tryb przeglądania mapy
Tryb przeglądania mapy

Dostępne wartości

Oba sposoby wywołania funkcji „Objazd” wyświetlą belkę, na której można wybrać długość odcinka przed nami, a dokładnie na wyznaczonej trasie, który ma zostać tymczasowo zablokowany. Do wyboru mamy takie wartości jak:

  • 200m
  • 500m
  • 1 km
  • 2 km
  • 5 km
  • 10 km
AutoMapa Android 6.4.6 Funkcja Objazd
Funkcja Objazd

Jak działa funkcja „Objazd”?

Wybranie jednej z dostępnych wartości spowoduje nałożenie blokady na drogę przed nami, uwzględniając wybraną odległość.  Natomiast po kliknięciu mapy, ta belka zostanie ukryta.

Nałożenie tymczasowej blokady spowoduje automatyczną zmianę przebiegu trasy, uwzględniając wybraną odległość objazdu. Taka blokada będzie dostępna do wyłączenia programu. Po ponownym jego uruchomieniu blokada nie będzie już dostępna.

Gdy ponownie wywołamy belkę z objazdem, poza możliwością dodania kolejnej tymczasowej blokady, można anulować nałożone objazdy. Wystarczy kliknąć przycisk Usuń wszystkie.

AutoMapa Android 6.4.6 Kasowanie objazdu
Kasowanie objazdu

Wideo

Poniżej zamieszczam krótki film, pokazujący oba sposoby wywołania objazdu oraz to, w jaki sposób zmienia on przebieg trasy.

Inne instrukcje

Na stronie www.likoton.pl/instrukcje znajduje się katalog z innymi poradnikami dotyczącymi obsługi AutoMapy i nie tylko. Zapraszam do zapoznania się z nimi.

Oceń wpis
[Maks.: 2 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.