Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Windows > Bydgoska Strefa Płatnego Parkowania w AutoMapie dla systemu Windows
Kategorie
AutoMapa dla Windows

Bydgoska Strefa Płatnego Parkowania w AutoMapie dla systemu Windows

W AutoMapie dla systemu Windows istnieje możliwość tworzenia własnych obiektów na mapie, takich jak krzywe, czy obszary, co szczegółowo opisałem we wpisie Własne obiekty na mapie w AutoMapie dla systemu Windows. Taką funkcjonalność postanowiłem wykorzystać i stworzyć własne obiekty, które mogą przydać się wielu użytkownikom AutoMapy. Dzisiejszym obiektem jest bydgoska Strefa Płatnego Parkowania.

Obszar prezentujący Strefę Płatnego Parkowania w Bydgoszczy utworzyłem na podstawie danych dostępnych na stronie http://www.zdmikp.bydgoszcz.pl/index.php/pl/strefa-patnego-parkowania/mapa-strefy. Strefa składa się z dwóch podstref, A i B. Podstrefę A tworzy 166 punktów (współrzędnych geograficznych). Podstrefa B składa się z trzech części, które znajdują się w różnych miejscach. Łączna ilość punktów, na podstawie których została utworzona Podstrefa B to 220.

Bydgoszcz - Strefa Płatnego Parkowania
Bydgoszcz – Strefa Płatnego Parkowania

Gotowy plik można pobrać ze strony www.Miplo.pl, klikając zakładkę Dodatki, co spowoduje wyświetlenie menu. Z tego menu należy wybrać pozycję Obiekty XVE. Następnie należy wybrać interesujący nas obiekt i kliknąć przycisk Pobierz plik. Plik zostanie zapisany jako archiwum ZIP. Takie archiwum w systemach z rodziny MS Windows można rozpakować przy pomocy programu 7-zip, ale również klikając plik prawym klawiszem myszki i z kontekstowego menu wybierając Wyodrębnij wszystkie. Z rozpakowanego katalogu należy skopiować plik Bydgoszcz – SPP.xve i wkleić go w miejscu, gdzie zainstalowana jest AutoMapa, w katalogu /AutoMapa EU/Maps/[katalog mapy]/. [katalog mapy] to folder Polska lub Europe, co zależy od zainstalowanej wersji mapy.

Po powyższej operacji i uruchomieniu AutoMapy bydgoska Strefa Płatnego Parkowania domyślnie będzie włączona. Można ją wyłączyć, wchodząc w Menu, następnie POI, Wyświetlanie, wybierając kategorię XVE i odznaczając pozycję Bydgoszcz – SPP. W ten sam sposób można ponownie wyświetlić ten obszar.

Ze względu na to, że nie wszystkich interesuje cały obszar, a tylko zarys obszaru, na podstawie pełnej strefy utworzyłem jej obrys. Ten obrys dostępny jest również jako obiekt XVE (Bydgoszcz – SPP-obrys.xve), który można pobrać z serwisu Miplo. Do pobrania dostępne są również obrysy podstref.

Bydgoszcz - Strefa Płatnego Parkowania o brys
Bydgoszcz – Strefa Płatnego Parkowania obrys

Poniżej prezentuję film, jak bydgoska Strefa Płatnego Parkowania wygląda w AutoMapie dla systemu Windows.

Oceń wpis
[Maks.: 2 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.