Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Windows > Ciechanowska Strefa Płatnego Parkowania w AutoMapie dla systemu Windows
Kategorie
AutoMapa dla Windows

Ciechanowska Strefa Płatnego Parkowania w AutoMapie dla systemu Windows

Do tej pory udostępniłem dwa główna obiekty XVE, którymi są I strefa Taxi w Warszawie i Strefa Płatnego Parkowania w Krakowie. Poza nimi udostępniłem również poszczególne podstrefy krakowskiej SPP. Teraz chciałbym przedstawić kolejny obiekt XVE, który utworzyłem i który można wykorzystać w AutoMapie dla systemu Windows. Jest nim ciechanowska Strefa Płatnego Parkowania.

Obszar prezentujący ciechanowską Strefę Płatnego Parkowania utworzyłem na podstawie mapy dostępnej na stronie http://www.umciechanow.pl/informacje_o_ciechanowie/strefa. Strefa składa się z 3 części, które zostały utworzone na podstawie 76 punktów (współrzędnych geograficznych), czyli zdecydowanie mniej niż wcześniejsze obiekty.

Ciechanów - Strefa Płatnego Parkowania
Ciechanów – Strefa Płatnego Parkowania

Gotowy plik można pobrać ze strony www.Miplo.pl, klikając zakładkę Dodatki, co spowoduje wyświetlenie menu. Z tego menu należy wybrać pozycję Obiekty XVE. Następnie należy wybrać interesujący nas obiekt i kliknąć przycisk Pobierz plik. Plik zostanie zapisany jako archiwum ZIP. Takie archiwum w systemach z rodziny MS Windows można rozpakować przy pomocy darmowego programu 7-zip, ale również klikając plik prawym klawiszem myszki i z kontekstowego menu wybierając Wyodrębnij wszystkie. Z rozpakowanego katalogu należy skopiować plik Ciechanów_SPP.xve i wkleić go w miejscu, gdzie zainstalowana jest AutoMapa, w katalogu /AutoMapa EU/Maps/[katalog mapy]/. [katalog mapy] to folder Polska lub Europe, co zależy od zainstalowanej wersji mapy.

Po powyższej operacji i uruchomieniu AutoMapy ciechanowska Strefa Płatnego Parkowania domyślnie będzie włączona. Można ją wyłączyć, wchodząc w Menu, następnie POI, Wyświetlanie, wybierając kategorię XVE i odznaczając pozycję Ciechanów_SPP. W ten sam sposób można ponownie wyświetlić ten obszar.

Poniżej prezentuję film, jak ciechanowska Strefa Płatnego Parkowania wygląda w AutoMapie.

Oceń wpis
[Maks.: 2 Średnia: 5]

W odpowiedzi na “Ciechanowska Strefa Płatnego Parkowania w AutoMapie dla systemu Windows”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.