Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Windows Phone 8 > Dolna belka w AutoMapie dla systemu Windows Phone
Kategorie
AutoMapa dla Windows Phone 8

Dolna belka w AutoMapie dla systemu Windows Phone

Dolna belka w AutoMapie dla systemu Windows Phone pełni funkcję informacyjną oraz narzędziową. Wyświetlane są na niej dane dotyczące bieżącej pozycji lub wskazanej na mapie. Natomiast najważniejsze jest to, że zawiera podstawowe przyciski do wyszukiwania miejsc, wyświetlania ustawień programu, czy startowania nawigowania.

Dolna belka
Dolna belka

Informacje dotyczące położenia wyświetlane są na pasku, który znajduje się nad przyciskami w trybie nawigowania. Pasek ten zawiera przede wszystkim adres aktualnej pozycji, czyli np. nazwę kraju, miasta, dzielnicy, czy ulicy. Dodatkowo może zawierać numer drogi oraz pikietaż, o ile znajdujemy się na odcinku drogi, który takie dane zawiera. Będzie to wyglądało tak, jak na poniższym zrzucie.

Dolna belka w trybie nawigacji
Dolna belka w trybie nawigacji

Poniżej paska lokalizacji znajduje się pasek z przyciskami. Pierwszym przyciskiem jest Szukaj Przycisk Szukaj, przy pomocy którego można wyszukiwać adresy, POI, punkty ulubione, czy kontakty, co zostało opisane we wpisie Menu Szukaj w AutoMapie dla systemu Windows Phone.

Drugim przyciskiem na dolnej belce jest Trasa Przycisk Trasa, który umożliwia wejście w menu Trasa, czyli miejsce, gdzie można wyznaczyć trasę, czy włączyć jej symulację, tak zwane demo trasy. Przycisk Trasa otoczony jest kolorowym kółkiem, którego kolor może się zmienić w zależności od stanu systemu LiveDrive!, co szczegółowo zostało opisane we wpisie System AutoMapa Traffic.

Przycisk Trasa, gdy mamy wyznaczoną trasę i jesteśmy w trybie nawigowania, pokazuje nasze położenie względem trasy. W takim przypadku zamiast napisu Trasa pojawi się procentowy przebieg trasy Przycisk Trasa podczas nawigowania. Oczywiście kliknięcie tego przycisku wywoła menu Trasa, które zostało opisane we wpisie Menu Trasa w AutoMapie dla systemu Windows Phone.

Kolejnym przyciskiem jest Ustawienia Przycisk Ustawienia, który służy do wejścia w ustawienia AutoMapy, ale również sygnalizuje włączenie zapis śladu GPS. Zapis śladu GPS można włączyć, wchodząc w menu Ustawienia, następnie Ślady GPS i Zapisuj ślad, co zostało opisane we wpisie Jak w AutoMapie dla systemu Windows Phone zapisać ślad gps?, ale można zrobić to szybciej, dwukrotnie klikając przycisk Ustawienia. Po takiej operacji dokoła przycisku Ustawienia pojawi się niebieska obwódka Włączony zapis śladu GPS, sygnalizująca włączony zapis śladu GPS. W ten sam sposób można szybko wyłączyć zapis śladu GPS.

Następnym przyciskiem na dolnej belce jest POI Przycisk POI. Przycisk ten umożliwia zarządzanie punktami użyteczności publicznej oraz ulubionymi. Gdy przycisk zostanie kliknięty, to pojawi się menu Miejsca, które właśnie służy do zarządzania punktami. Menu Miejsca szczegółowo zostało opisane we wpisie Menu Miejsca w AutoMapie dla systemu Windows Phone.

Ostatni przycisk na dolnej belce zależy od tego, czy jesteśmy w trybie śledzenia lub nawigowania, czy przeglądania mapy. Kiedy jesteśmy w trybie śledzenia lub nawigowania, czyli w momencie, gdy nasza pozycja pokazana jest na mapie lub wyszukiwany jest sygnał GPS, to w tym miejscu pojawia się przycisk do szybkiego wybrania skali mapy. Natomiast w przypadku przeglądania mapy, czyli gdy przesuwamy mapę, dostępny jest przycisk Startuj nawigowanie Przycisk Start nawigowania, który umożliwia wystartowanie nawigowania lub pokazanie bieżącej pozycji.

Przycisk do szybkiego wybierania skali może być w trzech wariantach, a skale, które przypisane są pod te warianty, zależą od ustawień dostępnych w menu Ustawienia Przycisk Ustawienia, Interfejs i Skale podręczne. Klikając dany wariant, zostanie włączony kolejny, a tym samym zmieni się skala. Te trzy warianty to:

  • Przycisk Wybrana skala mapy - miasto Miasto
  • Przycisk Wybrana skala mapy - poza miastem Poza miastem
  • Przycisk Wybrana skala mapy - poglądowa Poglądowa

W trybie panoramy, czyli gdy urządzenie ustawione jest poziomo, dolna belka w AutoMapie dla systemu Windows Phone przechodzi na bok ekranu i ustawia się pionowo. Jeżeli telefon przekręcimy w lewo, to dolna belka ustawi się z prawej strony ekranu. Natomiast, gdy obrócimy telefon w prawo, to dolna belka przeskakuje na lewą stronę. Z jednej strony dzięki takiemu rozwiązaniu widzimy większa część mapy, która znajduje się przed nami, ale z drugiej, nie wygląda to dobrze.

Widok w trybie panoramy
Widok w trybie panoramy
Oceń wpis
[Maks.: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.