Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Windows > Kuźnicka Strefa Płatnego Parkowania w AutoMapie dla systemu Windows
Kategorie
AutoMapa dla Windows

Kuźnicka Strefa Płatnego Parkowania w AutoMapie dla systemu Windows

W AutoMapie dla systemu Windows istnieje możliwość tworzenia własnych obiektów na mapie, takich jak krzywe, czy obszary, co szczegółowo opisałem we wpisie Własne obiekty na mapie w AutoMapie dla systemu Windows. Taką funkcjonalność wykorzystuję, tworząc własne obiekty, które mogą przydać się wielu użytkownikom AutoMapy. Dzisiejszym obiektem jest kuźnicka Strefa Płatnego Parkowania.

Obszar prezentujący Strefę Płatnego Parkowania w Kuźnicy utworzyłem na podstawie danych dostępnych na stronie https://www.cityparkapp.pl/jastarnia. Strefa podzielona jest na 2 obszary, które obejmują ulice Hallera i Szynalewskiego. Zostały one utworzone z 65 punktów (współrzędnych geograficznych), co nie jest dużą liczbą.

Kuźnica - SPP
Kuźnicka Strefa Płatnego Parkowania

Opłata za parkowanie w obu strefach obowiązuje od 1 czerwca do 30 września od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-20:00.

Opłaty:

Pół godziny:1,00 zł
Pierwsza i każda kolejna godzina:3,00 zł
Doba:20,00 zł

Gotowy plik można pobrać ze strony www.Miplo.pl, klikając zakładkę Dodatki, co spowoduje wyświetlenie menu. Z tego menu należy wybrać pozycję Obiekty XVE. Następnie należy wybrać interesujący nas obiekt i kliknąć przycisk Pobierz plik.

Plik zostanie zapisany jako archiwum ZIP. Takie archiwum w systemach z rodziny MS Windows można rozpakować przy pomocy programu 7-zip, ale również klikając plik prawym klawiszem myszki i z kontekstowego menu wybierając Wyodrębnij wszystkie.

Z rozpakowanego katalogu należy skopiować plik Kuźnica-SPP.xve i wkleić go w miejscu, gdzie zainstalowana jest AutoMapa, w katalogu /AutoMapa EU/Maps/[katalog mapy]/. [katalog mapy] to folder Polska lub Europe, co zależy od zainstalowanej wersji mapy.

Po powyższej operacji i uruchomieniu AutoMapy Strefa Płatnego Parkowania w Kuźnicy domyślnie będzie włączona. Można ją wyłączyć, wchodząc w Menu Przycisk Menu, następnie POI, Wyświetlanie, wybierając kategorię XVE i odznaczając pozycję Kuźnica – SPP. W ten sam sposób można ponownie wyświetlić ten obszar.

Ze względu na to, że nie wszystkich interesuje cały obszar, a tylko zarys, na podstawie pełnej strefy utworzyłem jej granice. Ten obrys dostępny jest również jako obiekt XVE (Kuźnica – SPP-obrysy.xve), który można pobrać z serwisu Miplo.

Kuźnica - SPP-obrysy
Obrysy kuźnickiej Strefy Płatnego Parkowania

Poniżej prezentuję film, jak kuźnicka Strefa Płatnego Parkowania wygląda w AutoMapie dla systemu Windows.

Kuźnicką Strefę Płatnego Parkowania można również zobaczyć na mapie Targeo:

Mapa Polski Targeo
Powered by Targeo® | AutoMapa®

Pozostałe Strefy Płatnego Parkowania dostępne są po kliknięciu odnośnika SPP w stopce strony.

Oceń wpis
[Maks.: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.