Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Windows > Lubelska Strefa Płatnego Parkowania w AutoMapie dla systemu Windows
Kategorie
AutoMapa dla Windows

Lubelska Strefa Płatnego Parkowania w AutoMapie dla systemu Windows

W AutoMapie dla systemu Windows istnieje możliwość tworzenia własnych obiektów na mapie, takich jak krzywe, czy obszary, co szczegółowo opisałem we wpisie Własne obiekty na mapie w AutoMapie dla systemu Windows. Taką funkcjonalność wykorzystałem już, tworząc kilka własnych obiektów, które zostały opublikowane w serwisie Miplo.pl. Lubelska Strefa Płatnego Parkowania jest kolejnym obiektem XVE, który udostępniam użytkownikom AutoMapy dla systemu Windows.

Obszar prezentujący Strefę Płatnego Parkowania w Lublinie utworzyłem na podstawie mapy dostępnej na stronie www.lublin.spp24.pl. Strefa składa się z trzech obszarów, które tworzą dwie podstrefy, jedną A i dwie B. Te podstrefy zostały utworzone na podstawie 62 punktów (współrzędnych geograficznych).

Lublin - Strefa Płatnego Parkowania
Lublin – Strefa Płatnego Parkowania

Gotowy plik można pobrać ze strony www.Miplo.pl, klikając zakładkę Dodatki, co spowoduje wyświetlenie menu. Z tego menu należy wybrać pozycję Obiekty XVE. Następnie należy wybrać interesujący nas obiekt i kliknąć przycisk Pobierz plik. Plik zostanie zapisany jako archiwum ZIP. Takie archiwum w systemach z rodziny MS Windows można rozpakować przy pomocy programu 7-zip, ale również klikając plik prawym klawiszem myszki i z kontekstowego menu wybierając Wyodrębnij wszystkie. Z rozpakowanego katalogu należy skopiować plik Lublin-Strefa_Płatnego_Parkowania.xve i wkleić go w miejscu, gdzie zainstalowana jest AutoMapa, w katalogu /AutoMapa EU/Maps/[katalog mapy]/. [katalog mapy] to folder Polska lub Europe, co zależy od zainstalowanej wersji mapy.

Po powyższej operacji i uruchomieniu AutoMapy lubelska Strefa Płatnego Parkowania domyślnie będzie włączona. Można ją wyłączyć, wchodząc w Menu, następnie POI, Wyświetlanie, wybierając kategorię XVE i odznaczając pozycję Lublin-Strefa_Płatnego_Parkowania. W ten sam sposób można ponownie wyświetlić ten obszar.

Ze względu na to, że nie wszystkich interesuje cały obszar, a tylko zarys obszaru, na podstawie pełnej strefy utworzyłem jej obrys. Ten obrys również dostępny jest jako obiekt XVE (Lublin-Strefa_Płatnego_Parkowania-obrys.xve), który można pobrać z serwisu Miplo.

Lublin - Obrys Strefy Płatnego Parkowania
Lublin – Obrys Strefy Płatnego Parkowania

Co więcej, osobno udostępniłem również podstrefy. Podstrefa A i Podstrefa B do pobrania są z tego samego miejsca, co cała strefa, czyli z serwisu Miplo.pl.

Poniżej prezentuję film, jak lubelska Strefa Płatnego Parkowania wygląda w AutoMapie.

Oceń wpis
[Maks.: 2 Średnia: 3]

W odpowiedzi na “Lubelska Strefa Płatnego Parkowania w AutoMapie dla systemu Windows”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.