Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Windows Phone 8 > Ograniczenie prędkości i teren zabudowany w AutoMapie dla systemu Windows Phone
Kategorie
AutoMapa dla Windows Phone 8

Ograniczenie prędkości i teren zabudowany w AutoMapie dla systemu Windows Phone

W AutoMapie dla systemu Windows Phone domyślnie włączone jest wyświetlanie ikon Ograniczenie prędkości i Teren zabudowany, czyli elementów znajdujących się na mapie, które pokazują, z jaką prędkością można poruszać się po danym odcinku drogi i czy znajdujemy się w terenie zabudowanym.

AutoMapa dla systemu Windows Phone 8
AutoMapa dla systemu Windows Phone 8

Ikony ograniczenia prędkości i terenu zabudowanego Ikony Ograniczenie prędkości i Teren zabudowany włączają się automatycznie po rozpoczęciu nawigowania, czyli po wyznaczeniu trasy, jeżeli na odcinku, na którym jesteśmy, takie informacje wbudowane są w mapę. Teren zabudowany pojawia się tam, gdzie w rzeczywistości znajduje się znak terenu zabudowanego i znika po jego minięciu. Natomiast znak ograniczenia prędkości powinien pojawiać się wszędzie, ale niestety na mapie nie wszystkie odcinki mają taką informację wprowadzoną.

Wyświetlanie obu ikon można wyłączyć, wchodząc w Ustawienia Przycisk Ustawienia, następnie Interfejs, Widoczne elementy i klikając przełącznik przy opcji Ograniczenie prędkości. W ten sam sposób można je włączyć ponownie. W AutoMapie dla systemu Windows obie ikony odpowiednio są rozdzielone i można je włączać i wyłączać osobna, ale w AutoMapie dla systemu Windows Phone tak niestety nie ma.

Ikona Ograniczenie prędkości poza informowaniem o obowiązującym ograniczeniu na danym odcinku pokazuje również przekroczenie prędkości. Jest to robione na podstawie obwódki znaku ograniczenia, która kolorowana jest stopniowo na czerwono, a każdy stopień pokazuje przedział, o jaki została przekroczona prędkość.

  • Przekroczenie prędkości 0-10 kmh 0-10 km/h
  • Przekroczenie prędkości 10-20 km/h 10-20 km/h
  • Przekroczenie prędkości 20-30 km/h 20-30 km/h
  • Przekroczenie prędkości 30-40 km/h 30-40 km/h
  • Przekroczenie prędkości 40-50 km/h 40-50 km/h
  • Przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h powyżej 50 km/h

Ograniczenia prędkości można aktualizować, np. przy pomocy serwisu Targeo.pl, korzystając z narzędzia do zgłaszania poprawek. Uwagi można również zgłaszać poprzez portal Miplo, według dostępnego opisu:

WYŁĄCZNIE STAŁE OGRANICZENIA PRĘDKOŚCI OBOWIĄZUJĄCE DLA POJAZDÓW OSOBOWYCH

(1) POI wstawiamy po prawej stronie drogi w miejscu rozpoczęcia obowiązywania ograniczenia prędkości. Ograniczenie obowiązuje domyślnie do najbliższego skrzyżowania. Jeśli ograniczenie jest odwołane przed skrzyżowaniem wówczas w miejscu odwołania dodajemy POI-ograniczenie podnoszące prędkość do wartości dopuszczalnej na tym odcinku drogi.

(2) W przypadku znaku B-43 „Strefa ograniczonej prędkości” POI powtarzamy po każdym skrzyżowaniu aż do znaku B-44 „Koniec strefy ograniczonej prędkości” poprzez wstawienie POI-ograniczenia podnoszącego prędkość.

(3) Do kategorii nie dodajemy ograniczeń powstałych w wyniku remontów, przebudów ani innych tymczasowych ograniczeń prędkości.

(4) Nie dodajemy ograniczeń wbudowanych w AutoMapę za wyjątkiem tych, które mają korygować ograniczenia wbudowane w aktualna mapę.

W obu przypadkach naniesione poprawki, czy też nowe obiekty będą dostępnie w jednej z najbliższych aktualizacji mapy. Znaki ograniczeń prędkości często są zmieniane, a dział opracowania map nie zawsze wszystkie zmiany wyłapie, więc warto takie zmiany zgłaszać.

Oceń wpis
[Maks.: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.