Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Windows > Olsztyńskie Strefy Płatnego Parkowania w AutoMapie dla systemu Windows
Kategorie
AutoMapa dla Windows

Olsztyńskie Strefy Płatnego Parkowania w AutoMapie dla systemu Windows

W AutoMapie dla systemu Windows istnieje możliwość tworzenia własnych obiektów na mapie, takich jak krzywe, czy obszary, co szczegółowo opisałem we wpisie Własne obiekty na mapie w AutoMapie dla systemu Windows. Taką funkcjonalność wykorzystuję, tworząc własne obiekty, które mogą przydać się wielu użytkownikom AutoMapy. Dzisiejszym obiektem są olsztyńskie Strefy Płatnego Parkowania.

Olsztyn - Strefy Płatnego Parkowania
Olsztyn – Strefy Płatnego Parkowania

Obszar prezentujący Strefy Płatnego Parkowania w Olsztynie utworzyłem na podstawie danych dostępnych na stronie https://www.zdzit.olsztyn.eu/pl/strefa-parkowania/o-strefie. Strefy obowiązują od poniedziałku do czwartku w godzinach 8:00-16:00 i w piątki w godzinach 8:00-15:00. Składa się z trzech podstref:

  • Podstrefa cenowa C
  • Podstrefa cenowa T
  • Podstrefa cenowa Z

Podstrefa cenowa Z dodatkowo podzielona jest na cztery obszary, które znajdują się w różnych częściach Olsztyna i otaczają Podstrefę cenową C.

Poniżej prezentuję tabelkę z opłatami:

Podstrefa cenowa C

Pierwsze pół godziny1,00 zł
Pierwsza godzina2,50 zł
Druga godzina3,00 zł
Trzecia godzina3,60 zł
Czwarta i każda kolejna godzina2,50 zł

Podstrefa cenowa Z

Pierwsze pół godziny0,70 zł
Pierwsza godzina2,00 zł
Druga godzina2,40 zł
Trzecia godzina2,80 zł
Czwarta i każda kolejna godzina2,00 zł

Podstrefa cenowa T

Pierwsze pół godziny0,50 zł
Pierwsza godzina1,30 zł
Druga godzina1,50 zł
Trzecia godzina1,80 zł
Czwarta i każda kolejna godzina1,30 zł

Gotowy plik można pobrać ze strony www.Miplo.pl, klikając zakładkę Dodatki, co spowoduje wyświetlenie menu. Z tego menu należy wybrać pozycję Obiekty XVE. Następnie należy wybrać interesujący nas obiekt i kliknąć przycisk Pobierz plik. Plik zostanie zapisany jako archiwum ZIP. Takie archiwum w systemach z rodziny MS Windows można rozpakować przy pomocy programu 7-zip, ale również klikając plik prawym klawiszem myszki i z kontekstowego menu wybierając Wyodrębnij wszystkie. Z rozpakowanego katalogu należy skopiować plik Olsztyn – SPP.xve i wkleić go w miejscu, gdzie zainstalowana jest AutoMapa, w katalogu /AutoMapa EU/Maps/[katalog mapy]/. [katalog mapy] to folder Polska lub Europe, co zależy od zainstalowanej wersji mapy.

Po powyższej operacji i uruchomieniu AutoMapy olsztyńska Strefa Płatnego Parkowania domyślnie będzie włączona. Można ją wyłączyć, wchodząc w Menu, następnie POI, Wyświetlanie, wybierając kategorię XVE i odznaczając pozycję Olsztyn – SPP. W ten sam sposób można ponownie wyświetlić te obszary.

Ze względu na to, że nie wszystkich interesuje cały obszar, a tylko zarys, na podstawie pełnej strefy utworzyłem jej granice. Ten obrys dostępny jest również jako obiekt XVE (Olsztyn – SPP-obrysy.xve), który można pobrać z serwisu Miplo.

Olsztyn - Strefy Płatnego Parkowania-obrysy
Olsztyn – Strefy Płatnego Parkowania-obrysy

Strefę Płatnego Parkowania w Olsztynie można również zobaczyć w serwisie Targeo.

Olsztyn_Strefy_Platnego_Parkowania_43146033
Powered by Targeo® | AutoMapa®

Poniżej prezentuję film, jak olsztyńskie Strefy Płatnego Parkowania wyglądają w AutoMapie dla systemu Windows.

Oceń wpis
[Maks.: 3 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.