Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Windows > Poznańska Strefa Płatnego Parkowania w AutoMapie dla systemu Windows
Kategorie
AutoMapa dla Windows

Poznańska Strefa Płatnego Parkowania w AutoMapie dla systemu Windows

W AutoMapie dla systemu Windows istnieje możliwość tworzenia własnych obiektów na mapie, takich jak krzywe, czy obszary, co szczegółowo opisałem we wpisie Własne obiekty na mapie w AutoMapie dla systemu Windows. Taką funkcjonalność postanowiłem wykorzystać i stworzyć własne obiekty, które mogą przydać się wielu użytkownikom AutoMapy. Dzisiejszym obiektem jest poznańska Strefa Płatnego Parkowania.

Poznań - Strefa Płatnego Parkowania
Poznań – Strefa Płatnego Parkowania

Obszar prezentujący Strefę Płatnego Parkowania w Poznaniu utworzyłem na podstawie mapy dostępnej na stronie http://zdm.poznan.pl/style/images/strefa_parkowania/mapa_2011.jpg. Strefa składa się z trzech podstref. Podstrefę A tworzy 135 punktów (współrzędnych geograficznych). Podstrefa B dzieli się na dwa obszary. Pierwszy z nich składa się z 23 punktów, a drugi z 35. Podstrefa C również dzieli się na dwa obszary. Pierwszy składa się z 31 punktów, a drugi z 25.

Gotowy plik można pobrać ze strony www.Miplo.pl, klikając zakładkę Dodatki, co spowoduje wyświetlenie menu. Z tego menu należy wybrać pozycję Obiekty XVE. Następnie należy wybrać interesujący nas obiekt i kliknąć przycisk Pobierz plik. Plik zostanie zapisany jako archiwum ZIP. Takie archiwum w systemach z rodziny MS Windows można rozpakować przy pomocy programu 7-zip, ale również klikając plik prawym klawiszem myszki i z kontekstowego menu wybierając Wyodrębnij wszystkie. Z rozpakowanego katalogu należy skopiować plik Poznań – SPP.xve i wkleić go w miejscu, gdzie zainstalowana jest AutoMapa, w katalogu /AutoMapa EU/Maps/[katalog mapy]/. [katalog mapy] to folder Polska lub Europe, co zależy od zainstalowanej wersji mapy.

Po powyższej operacji i uruchomieniu AutoMapy poznańska Strefa Płatnego Parkowania domyślnie będzie włączona. Można ją wyłączyć, wchodząc w Menu, następnie POI, Wyświetlanie, wybierając kategorię XVE i odznaczając pozycję Poznań – SPP. W ten sam sposób można ponownie wyświetlić ten obszar.

Ze względu na to, że nie wszystkich interesuje cały obszar, a tylko zarys obszaru, na podstawie pełnej strefy utworzyłem jej obrys. Ten obrys również dostępny jest jako obiekt XVE (Poznań – SPP – Obrys.xve), który można pobrać z serwisu Miplo. Oddzielnie dodałem również poszczególne podstrefy, jeżeli ktoś nie potrzebuje wszystkich.

Poniżej prezentuję film, jak poznańska Strefa Płatnego Parkowania wygląda w AutoMapie.

Oceń wpis
[Maks.: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.