Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Windows > Płocka Strefa Płatnego Parkowania w AutoMapie dla systemu Windows
Kategorie
AutoMapa dla Windows

Płocka Strefa Płatnego Parkowania w AutoMapie dla systemu Windows

W AutoMapie dla systemu Windows istnieje możliwość tworzenia własnych obiektów na mapie, takich jak krzywe, czy obszary, co szczegółowo opisałem we wpisie Własne obiekty na mapie w AutoMapie dla systemu Windows. Taką funkcjonalność postanowiłem wykorzystać i stworzyć własne obiekty, które mogą przydać się wielu użytkownikom AutoMapy. Dzisiejszym obiektem jest płocka Strefa Płatnego Parkowania.

Płock - Strefa Płatnego Parkowania
Płock – Strefa Płatnego Parkowania

Obszar prezentujący Strefę Płatnego Parkowania w Płocku utworzyłem na podstawie mapy dostępnej na stronie http://spp.kmplock.eu/index.php/obszar-strefy/ . Strefa składa się z czterech podstref. W skład Strefy C wchodzi 29 punktów (współrzędnych geograficznych), więc nie jest zbyt duża. Strefa 2 składa się z jeszcze mniejszej liczby punktów, ponieważ z aż 15. Strefa 3 jest najmniejsza i składa się tylko z 10 punktów. Ostatni obszar, Strefa 4, składa się z 20 punktów.

Gotowy plik można pobrać ze strony www.Miplo.pl, klikając zakładkę Dodatki, co spowoduje wyświetlenie menu. Z tego menu należy wybrać pozycję Obiekty XVE. Następnie należy wybrać interesujący nas obiekt i kliknąć przycisk Pobierz plik. Plik zostanie zapisany jako archiwum ZIP. Takie archiwum w systemach z rodziny MS Windows można rozpakować przy pomocy programu 7-zip, ale również klikając plik prawym klawiszem myszki i z kontekstowego menu wybierając Wyodrębnij wszystkie. Z rozpakowanego katalogu należy skopiować plik Płock-Strefa_Płatnego_Parkowania.xve i wkleić go w miejscu, gdzie zainstalowana jest AutoMapa, w katalogu /AutoMapa EU/Maps/[katalog mapy]/. [katalog mapy] to folder Polska lub Europe, co zależy od zainstalowanej wersji mapy.

Po powyższej operacji i uruchomieniu AutoMapy płocka Strefa Płatnego Parkowania domyślnie będzie włączona. Można ją wyłączyć, wchodząc w Menu, następnie POI, Wyświetlanie, wybierając kategorię XVE i odznaczając pozycję Płock-Strefa_Płatnego_Parkowania. W ten sam sposób można ponownie wyświetlić ten obszar.

Ze względu na to, że nie wszystkich interesuje cały obszar, a tylko zarys obszaru, na podstawie pełnej strefy utworzyłem jej obrys. Ten obrys również dostępny jest jako obiekt XVE (Płock-Strefa_Płatnego_Parkowania-Obrys.xve), który można pobrać z serwisu Miplo. Co więcej, udostępniłem również wszystkie podstrefy jako osobne pliki.

Poniżej prezentuję film, jak płocka Strefa Płatnego Parkowania wygląda w AutoMapie.

Oceń wpis
[Maks.: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.