Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Android > Została opublikowana AutoMapa dla Android w wersji 7.7.14!
Kategorie
AutoMapa dla Android

Została opublikowana AutoMapa dla Android w wersji 7.7.14!

Została opublikowana kolejna wersja AutoMapy dla systemu Android. Nowa wersja została oznaczona numerem 7.7.14 i w porównaniu do wersji 7.7.12 według listy zmian zawiera tylko możliwość włączenia edytowania punktu ulubionego, który został wybrany z mapy.

AutoMapa 7.7.7

Według listy zmian wersja 7.7.7 zawiera tylko poprawki stabilności i wyznaczania tras. Natomiast gdy instalujemy program od nowa możemy zauważyć, że zostało zmienione okno wyboru planu subskrypcji. Poza delikatnie zmienionym wyglądem pojawiła się opcja, która umożliwia przywrócenie subskrypcji włączonej w Google Play lub AppGallery.

AutoMapa 7.7.7 Wybór planu subskrypcji
Wybór planu subskrypcji

Można również zauważyć, że ta wersja zawiera nowe przyciski, które dostępne są dla adresów z historii lub szukanych w wyszukiwarce online (jednopolowej). Teraz wyglądają tak, jak dla punktów ulubionych. Niestety taka zmiana nie została wprowadzona dla przycisków w menu Trasa, co nie wygląda spójnie.

AutoMapa Android 7.7.0 Nowe przyciski w menu Szukaj
Nowe przyciski w menu Szukaj

AutoMapa 7.7.9

Wersja 7.7.9 AutoMapy dla systemu Android posiada podobną listę zmian, jak poprzednia wersja. Różnicą ją informacja o poprawkach w obsłudze GPS. Można też w niej zauważyć delikatną zmianę okna wyboru planu subskrypcji podczas czystej instalacji.

AutoMapa 7.7.9 Wybór planu subskrypcji
Wybór planu subskrypcji

AutoMapa 7.7.12

Wersja 7.7.12 AutoMapy dla systemu Android według listy zmian zawiera tylko poprawki stabilności i wyznaczania tras. Można się jednak doszukać kilku zmian.

W tej wersji po wybraniu kliknięciu punktu ulubionego na mapie i wywołaniu belki z opcjami, pojawi się opcja Edytuj, która wywołuje okno edytowania tego punktu ulubionego.

AutoMapa Android 7.7.10 Menu dla punktu ulubionego
Menu dla punktu ulubionego

Drugą zmianą w obsłudze punktów ulubionych jest możliwość usunięcia punktu ulubionego z okna edycji. W tym oknie pojawił się przycisk Usuń.

AutoMapa Android 7.7.10 Edytowanie punktu ulubionego
Edytowanie punktu ulubionego

Widać również, że wersja 7.7.12 zawiera zmodyfikowany wygląd tabliczek, które wyświetlają odległość do POI. Teraz te tabliczki nie wyświetlają kolorowych ikon, jak wcześniej, a do tego są większe, co według mnie nie wygląda dobrze.

AutoMapa 7.7.12 Nowy wygląd tabliczek z odległością do POI
Nowy wygląd tabliczek z odległością do POI

AutoMapa 7.7.14

Według listy zmian wersja 7.7.14 zawiera możliwość edytowania punktu ulubionego, który został wybrany na mapie. Ta zmiana była jednak dostępna w wersji 7.7.12, która nie była dostępna w AppGallery i nie zawierała na liście zmian tej pozycji.

Poza opcją edytowania punktów ulubionych z mapy, według listy zmian wersja 7.7.14 zawiera również poprawki stabilności i wyznaczania tras. Można jednak zauważyć, że zawiera również zmiany w wyświetlaniu tabliczek z ostrzeganiem o POI. Między innymi zniknęły z niej kolorowe ikony.

AutoMapa 7.7.13 Nowa tabliczka ostrzegania o POI
Nowa tabliczka ostrzegania o POI

Zmiany w wersji 7.7.14:

  • Dodana możliwość edytowania punktu ulubionego po wybraniu go na mapie
  • Poprawki stabilności
  • Poprawki wyznaczania tras

Aktualizacja:

  • 2023-05-12 – tak podaje Google, w rzeczywistości 2023-05-16

Kompilacja:

  • 7.7.14.5810

Informacje dotyczące zmian dla poprzedniej wersji znajdują się we wpisie „Została opublikowana AutoMapa dla Android w wersji 7.7.12!. Natomiast z listą starszych wersji zapoznać się można w artykule „Lista wydań AutoMapy dla systemu Android„.

Wersję tę można pobrać z z AppGallery, Google Play oraz ze strony AutoMapy.

Korzystanie z wszystkich funkcji programu dostępnych dla danego urządzenia wymaga wniesienia odpowiedniej opłaty. Ceny i sposoby wniesienia opłaty opisałem w artykule „Opłaty za korzystanie z AutoMapy dla systemu Android„.

Oceń wpis
[Maks.: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.