Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Windows > Jeleniogórska Strefa Płatnego Parkowania w AutoMapie dla systemu Windows
Kategorie
AutoMapa dla Windows

Jeleniogórska Strefa Płatnego Parkowania w AutoMapie dla systemu Windows

W AutoMapie dla systemu Windows istnieje możliwość tworzenia własnych obiektów na mapie, takich jak krzywe, czy obszary, co szczegółowo opisałem we wpisie Własne obiekty na mapie w AutoMapie dla systemu Windows. Taką funkcjonalność postanowiłem wykorzystać i stworzyć własne obiekty, które mogą przydać się wielu użytkownikom AutoMapy. Dzisiejszym obiektem jest jeleniogórska Strefa Płatnego Parkowania.

Jelenia Góra - Strefa Płatnego Parkowania
Jelenia Góra – Strefa Płatnego Parkowania

Obszar prezentujący Strefę Płatnego Parkowania w Jeleniej Górze utworzyłem na podstawie danych dostępnych na stronie http://bip.um-jeleniagora.dolnyslask.pl/dokument,iddok,3654,idmp,1686,r,r. Strefa składa się z 91 punktów (współrzędnych geograficznych), więc nie jest jeszcze taka duża. Obowiązuje od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00, a opłaty uzależnione są od czasu trwania postoju:

za pierwsze pół godziny1,00 zł
za pierwszą godzinę2,00 zł
za drugą godzinę 2,40 zł
za trzecią godzinę2,80 zł
za czwartą i każdą następną godzinę2,00 zł

Gotowy plik można pobrać ze strony www.Miplo.pl, klikając zakładkę Dodatki, co spowoduje wyświetlenie menu. Z tego menu należy wybrać pozycję Obiekty XVE. Następnie należy wybrać interesujący nas obiekt i kliknąć przycisk Pobierz plik. Plik zostanie zapisany jako archiwum ZIP. Takie archiwum w systemach z rodziny MS Windows można rozpakować przy pomocy programu 7-zip, ale również klikając plik prawym klawiszem myszki i z kontekstowego menu wybierając Wyodrębnij wszystkie. Z rozpakowanego katalogu należy skopiować plik Jelenia Góra – SPP.xve i wkleić go w miejscu, gdzie zainstalowana jest AutoMapa, w katalogu /AutoMapa EU/Maps/[katalog mapy]/. [katalog mapy] to folder Polska lub Europe, co zależy od zainstalowanej wersji mapy.

Po powyższej operacji i uruchomieniu AutoMapy jeleniogórska Strefa Płatnego Parkowania domyślnie będzie włączona. Można ją wyłączyć, wchodząc w Menu, następnie POI, Wyświetlanie, wybierając kategorię XVE i odznaczając pozycję Jelenia Góra – SPP. W ten sam sposób można ponownie wyświetlić ten obszar.

Ze względu na to, że nie wszystkich interesuje cały obszar, a tylko zarys obszaru, na podstawie pełnej strefy utworzyłem jej obrys. Ten obrys dostępny jest również jako obiekt XVE (Jelenia Góra – SPP-obrys.xve), który można pobrać z serwisu Miplo.

Jelenia Góra - Strefa Płatnego Parkowania - Obrys
Jelenia Góra – Strefa Płatnego Parkowania – obrys

Poniżej prezentuję film, jak jeleniogórska Strefa Płatnego Parkowania wygląda w AutoMapie dla systemu Windows.

Oceń wpis
[Maks.: 3 Średnia: 5]

W odpowiedzi na “Jeleniogórska Strefa Płatnego Parkowania w AutoMapie dla systemu Windows”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.