Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Windows > Strefa Płatnego Parkowania w Jeleniej Górze w AutoMapie dla systemu Windows
Kategorie
AutoMapa dla Windows

Strefa Płatnego Parkowania w Jeleniej Górze w AutoMapie dla systemu Windows

W AutoMapie dla systemu Windows można tworzyć własne obiekty na mapie, takie jak krzywe, czy obszary, co szczegółowo opisałem we wpisie „Własne obiekty na mapie w AutoMapie dla systemu Windows„. Taką funkcjonalność postanowiłem wykorzystać i stworzyć własne obiekty, które mogą przydać się wielu użytkownikom AutoMapy. Dzisiejszym obiektem jest Strefa Płatnego Parkowania w Jeleniej Górze.

Jelenia Góra - Strefa Płatnego Parkowania
Strefa Płatnego Parkowania w Jeleniej Górze

Opis

Obszar prezentujący Strefę Płatnego Parkowania w Jeleniej Górze utworzyłem na podstawie danych dostępnych na stronie miasto.jeleniagora.pl/content/strefa-płatnego-parkowania.

Jest to zaktualizowana wersja po tym, jak strefa została delikatnie powiększona. Informacje dotyczące poprzedniej wersji można znaleźć na stronie „Jeleniogórska Strefa Płatnego Parkowania w AutoMapie dla systemu Windows„.

Strefa składa się z 91 punktów (współrzędnych geograficznych), więc nie jest jeszcze taka duża. Obowiązuje od poniedziałku do piątku w godzinach 8:30-18:00, a opłaty uzależnione są od czasu trwania postoju.

Opłaty

Pierwsze 20 minut:0,20 zł
Drugie 20 minut:1,00 zł
Trzecie 20 minut:1,20 zł
Pierwsza godzina:2,40 zł
Drugą godzina:2,80 zł
Trzecia godzina:3,30 zł
Czwartą i każda następna godzina:2,40 zł

Instalacja

Gotowy plik można pobrać ze strony www.Miplo.pl, klikając zakładkę Dodatki, co spowoduje wyświetlenie menu. Z tego menu należy wybrać pozycję Obiekty XVE. Następnie należy wybrać interesujący nas obiekt i kliknąć przycisk Pobierz plik.

Plik zostanie zapisany jako archiwum ZIP. Takie archiwum w systemach z rodziny MS Windows można rozpakować przy pomocy programu 7-zip, ale również klikając plik prawym klawiszem myszki i z kontekstowego menu wybierając Wyodrębnij wszystkie.

Z rozpakowanego katalogu należy skopiować plik Jelenia Góra – SPP.xve i wkleić go w miejscu, gdzie zainstalowana jest AutoMapa, w katalogu /AutoMapa EU/Maps/[katalog mapy]/. [katalog mapy] to folder Polska lub Europe, co zależy od zainstalowanej wersji mapy.

Po powyższej operacji i uruchomieniu AutoMapy jeleniogórska Strefa Płatnego Parkowania domyślnie będzie włączona. Można ją wyłączyć, wchodząc w Menu Przycisk Menu, następnie POI, Wyświetlanie, wybierając kategorię XVE i odznaczając pozycję Jelenia Góra – SPP. W ten sam sposób można ponownie wyświetlić ten obszar.

Ze względu na to, że nie wszystkich interesuje cały obszar, a tylko zarys obszaru, na podstawie pełnej strefy utworzyłem jej obrys. Ten obrys dostępny jest również jako obiekt XVE (Jelenia Góra – SPP-obrys.xve), który można pobrać z serwisu Miplo. Do pobrania dostępne są również obrysy podstref.

Jelenia Góra - Strefa Płatnego Parkowania
Obrys Strefy Płatnego Parkowania w Jeleniej Górze

Wideo

Poniżej prezentuję film, jak Strefa Płatnego Parkowania w Jeleniej Górze wygląda w AutoMapie dla systemu Windows.

Targeo

Strefę Płatnego Parkowania w Jeleniej Górze można również zobaczyć na mapie Targeo:

Jelenia Góra - Strefa Płatnego Parkowania
Powered by Targeo® | AutoMapa®

Inne SPP

Pozostałe Strefy Płatnego Parkowania dostępne są po kliknięciu odnośnika SPP w stopce strony.

Oceń wpis
[Maks.: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.