Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Windows > Strefa Płatnego Parkowania w Trzebnicy w AutoMapie dla systemu Windows
Kategorie
AutoMapa dla Windows

Strefa Płatnego Parkowania w Trzebnicy w AutoMapie dla systemu Windows

W AutoMapie dla systemu Windows można tworzyć własne obiekty na mapie, takie jak krzywe, czy obszary, co szczegółowo opisałem we wpisie Własne obiekty na mapie w AutoMapie dla systemu Windows. Taką funkcjonalność wykorzystuję, tworząc obiekty, które mogą przydać się wielu użytkownikom AutoMapy. Dzisiejszym obiektem jest Strefa Płatnego Parkowania w Trzebnicy.

Trzebnica - Strefa Płatnego Parkowania
Trzebnica – Strefa Płatnego Parkowania

Opis

Obszar prezentujący Strefę Płatnego Parkowania w Trzebnicy utworzyłem na podstawie danych dostępnych na stronie https://www.cityparkapp.pl/trzebnica.

Strefa Płatnego Parkowania w Trzebnicy składa się tylko z 5 punktów (współrzędnych geograficznych), które obejmują plac Józefa Piłsudskiego. To wskazuje, że jest to niewielki obszar.

Opłaty

Opłata za parkowanie w obu strefach obowiązuje od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-16:00.

Cennik:

Pół godziny: 1,00 zł
Pierwsza godzina: 1,50 zł
Druga godzina: 1,80 zł
Trzecia godzina: 2,10 zł
Czwarta i każda kolejna godzina: 1,50 zł

Instalacja

Gotowy plik można pobrać ze strony www.Miplo.pl, klikając zakładkę Dodatki, co spowoduje wyświetlenie menu. Z tego menu należy wybrać pozycję Obiekty XVE. Następnie należy wybrać interesujący nas obiekt i kliknąć przycisk Pobierz plik.

Plik zostanie zapisany jako archiwum ZIP. Takie archiwum w systemach z rodziny MS Windows można rozpakować przy pomocy programu 7-zip, ale również klikając plik prawym klawiszem myszki i z kontekstowego menu wybierając Wyodrębnij wszystkie.

Z rozpakowanego katalogu należy skopiować plik Trzebnica-SPP.xve i wkleić go w miejscu, gdzie zainstalowana jest AutoMapa, w katalogu /AutoMapa EU/Maps/[katalog mapy]/. [katalog mapy] to folder Polska lub Europe, co zależy od zainstalowanej wersji mapy.

Po powyższej operacji i uruchomieniu AutoMapy Strefa Płatnego Parkowania w Trzebnicy domyślnie będzie włączona. Można ją wyłączyć, wchodząc w Menu Przycisk Menu, następnie POI, Wyświetlanie, wybierając kategorię XVE i odznaczając pozycję Trzebnica – SPP. W ten sam sposób można ponownie wyświetlić ten obszar.

Ze względu na to, że nie wszystkich interesuje cały obszar, a tylko zarys, na podstawie pełnej strefy utworzyłem jej granicę. Ten obrys dostępny jest również jako obiekt XVE (Trzebnica – SPP-obrys.xve), który można pobrać z serwisu Miplo.

Trzebnica - obrys Strefy Płatnego Parkowania
Trzebnica – obrys Strefy Płatnego Parkowania

Wideo

Poniżej prezentuję film, jak Strefa Płatnego Parkowania w Trzebnicy wygląda w AutoMapie dla systemu Windows.

Targeo

Strefę Płatnego Parkowania w Trzebnicy można również zobaczyć na mapie Targeo:

Trzebnica - Strefa Płatnego Parkowania
Powered by Targeo® | AutoMapa®

Inne SPP

Pozostałe Strefy Płatnego Parkowania dostępne są po kliknięciu odnośnika SPP w stopce strony.

Oceń wpis
[Maks.: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.