Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Android > Jak skasować trasę w AutoMapie dla Android?
Kategorie
AutoMapa dla Android

Jak skasować trasę w AutoMapie dla Android?

W AutoMapie dla systemu Android domyślnie po wyznaczeniu trasy i dojechaniu do celu automatycznie kasowana jest trasa. Co zrobić, gdy wyznaczymy trasę, aby zobaczyć jej przebieg, ale nie chcemy z niej skorzystać? Dobrze by było ją skasować, co w AutoMapie można szybko zrobić.

Instrukcja

Pierwszym sposobem na skasowanie jednej trasy, jest wyznaczenie kolejnej. Natomiast nie jest to dobre rozwiązanie, gdy po prostu nie chcemy mieć trasy. W związku z tym warto przejść do kolejnego sposobu.

Drugim sposobem, w jaki można skasować trasę, jest kasowanie poszczególnych punktów trasy. Wystarczy wejść w menu Trasa i klikać przyciski X, które są z prawej strony każdego pliku trasy. O ile jest to dobre rozwiązanie w przypadku, gdy mamy tylko dwa punkty trasy, Start i Cel, ewentualnie z trasy chcemy usunąć tylko konkretne punkty pośrednie, to w przypadku skasowania całej trasy nie jest to wygodne.

Najwygodniejszym sposobem na skasowanie całej trasy jest wejście w menu Trasa i kliknięcie przycisku z ikoną kosza. Proste i szybkie rozwiązanie, choć szybszym byłaby możliwość kasowania trasy bez wchodzenia w menu Trasa, ale to znowu zabierałoby wolne miejsce na ekranie.

AutoMapa Android Menu Trasa
Menu Trasa

Wideo

Poniżej zamieszczam poradnik wideo, na którym pokazuje kasowanie punktów trasy i całej trasy.

Inne instrukcje

Na stronie www.likoton.pl/instrukcje znajduje się katalog z innymi poradnikami dotyczącymi obsługi AutoMapy i nie tylko. Zapraszam do zapoznania się z nimi.

Oceń wpis
[Maks.: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.