Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Android > Jak w AutoMapie dla Android ustawić punkt trasy jako Przez okolicę?
Kategorie
AutoMapa dla Android

Jak w AutoMapie dla Android ustawić punkt trasy jako Przez okolicę?

W AutoMapie dla systemu Android można dodać wiele punktów przelotowych (VIA). Domyślnie taki punkt przelotowy ustawiany jest jako Przez punkt, ale w prosty sposób można go zmienić na Przez okolicę, co poniżej opiszę.

Różnica pomiędzy Przez punkt i Przez okolicę

Gdy podczas wyznaczania trasy dodajemy punkt pośredni, zostaje on ustawiony dokładnie w tym miejscu, które wskazaliśmy. Jest to tak zwany Przez punkt. Ma on swoje zalety, gdy ustawiamy go w miejscu, przez które faktycznie będziemy przejeżdżali, np. stacja paliw. Dzięki temu trafimy bezpośrednio do tego miejsca.

Drugą wersją punktu pośredniego jest Przez okolicę. Ten punkt jest elastyczny i ustawia się w okolicy miejsca, które wybierzemy, dostosowując się do przebiegu trasy. Taki punkt dobrze się sprawdza, gdy chcemy wyznaczyć trasę przez jakąś miejscowość, która posiada obwodnicę. W takim przypadku, po ustawieniu takiej miejscowości jako Przez okolicę, punkt pośredni zostanie ustawiony na obwodnicy. Jeżeli obwodnica jest za daleko, to punkt Przez okolicę ustawi się na głównej drodze, prowadzącej przez miasto.

W obu przypadkach należy przejechać przez dany punkt, aby został „zaliczony” i trasa prowadziła do kolejnego punktu trasy. Jeżeli taki punkt zostanie ominięty, to program cały czas będzie sugerował dojazd do niego. Natomiast, gdy zbliżymy się do takiego punktu na odległość około 1 km i zaczniemy się oddalać, program wyświetli pytanie, czy skasować punkt trasy.

Zamiana punktu Przez punkt na Przez okolicę

Sposób na zmianę punktu Przez punkt na Przez okolicę jest bardzo prosty. Wystarczy wejść w menu trasa i kliknąć pole z punktem pośrednim. Wysunie się wtedy belka, z której należy wybrać Przez okolicę. Następnie ponownie należy kliknąć Pokaż lub Prowadź. Opcja Pokaż wyświetli trasę na mapę, natomiast Prowadź rozpocznie nawigowanie.

AutoMapa Android Menu kontekstowe dla punktu trasy
Menu kontekstowe dla punktu trasy

W ten sam sposób można zmienić punkt Przez okolicę na Przez punkt.

Wideo

Poniżej zamieszcza krótki film, pokazujący sposób na zmianę punktu Przez punkt na Przez okolicę.

Inne instrukcje

Na stronie www.likoton.pl/instrukcje znajduje się katalog z innymi poradnikami dotyczącymi obsługi AutoMapy i nie tylko. Zapraszam do zapoznania się z nimi.

Oceń wpis
[Maks.: 3 Średnia: 4.7]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.