Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla iOS > Menu Interfejs w AutoMapie dla systemu iOS
Kategorie
AutoMapa dla iOS

Menu Interfejs w AutoMapie dla systemu iOS

W AutoMapie dla systemu iOS możliwe jest skonfigurowanie zachowania wielu elementów programu. Można zmienić kolory mapy, wysokość budynków 3D, czy nachylenie i skalowanie mapy. Dzięki temu program można skonfigurować według swoich preferencji, a zmiany możliwe są w menu Interfejs, które zostanie opisane w tym wpisie.

Przedstawione wyżej zmiany można wykonać w AutoMapie, wchodząc w menu Ustawienia Przycisk Ustawienia i Interfejs Przycisk Interfejs, gdzie pojawią się takie opcje, jak:

  • Na dzień
  • Na noc
  • Przesuwanie i gesty
  • Oszczędność energii
  • Wysokość budynków w 3D
  • Wielkość czcionki etykiet
  • Obrysy dróg
  • Ukrywanie dróg lokalnych
  • Horyzont w 3D
  • Nachylenie w 3D
  • Funkcje automatyczne
  • Skalowanie Mapy
  • Pokazuj

    Menu Interfejs
    Menu Interfejs

Opcje Na dzień i Na noc umożliwiają wybranie kolorów map, które odpowiednio mają być wyświetlane w trybie dziennym i nocnym. W obu opcjach do wyboru dostępne są takie pozycje, jak:

Na dzień kolorowo

Kolory mapy - Na dzień kolorowo
Kolory mapy – Na dzień kolorowo

AutoMapa 2 na noc

Kolory mapy - AutoMapa 2 na noc
Kolory mapy – AutoMapa 2 na noc

Noktowizyjne

Kolory mapy - Noktowizyjne
Kolory mapy – Noktowizyjne

Na noc kolorowo

Kolory mapy - Na noc kolorowo
Kolory mapy – Na noc kolorowo

Druk

Kolory mapy - Druk
Kolory mapy – Druk

AutoMapa 2 na dzień

Kolory mapy - AutoMapa 2 na dzień
Kolory mapy – AutoMapa 2 na dzień

Pastelowa

Kolory mapy - Pastelowa
Kolory mapy – Pastelowa

AutoMapa na dzień

Kolory mapy - AutoMapa na dzień
Kolory mapy – AutoMapa na dzień

AutoMapa na noc

Kolory mapy - AutoMapa na noc
Kolory mapy – AutoMapa na noc

W opcjach wyboru kolorów map brakuje mi możliwości zaimportowania innych zestawów, np. tworzonych przez użytkowników serwisu Miplo.pl. Taka funkcjonalność dostępna jest w AutoMapie dla systemu Windows, ale można z niej skorzystać również w wersji dla Androida.

Przesuwanie i gesty jest domyślnie wyłączoną opcją. Łączy w sobie funkcję wykonywania gestów i prostego sposobu przechodzenia do trybu przeglądania mapy, co zostało opisane we wpisie Gesty w AutoMapie dla systemu iOS.

Oszczędność energii przy pomocy suwaka umożliwia ustawienie, czy program ma wydłużyć czas pracy na baterii. Ten czas zostanie wydłużony kosztem wydajności wyświetlania mapy, tzn., im większe oszczędzanie energii, tym mapa będzie się rzadziej odświeżała, czyli jej animowanie nie będzie tak płynne, jak przy domyślnych ustawieniach.

Przy pomocy opcji Wysokość budynków w 3D możliwe jest skonfigurowanie wysokości budynków trójwymiarowych. Wysokość ustawia się przy pomocy suwaka, gdzie domyślnym ustawieniem jest 50%, przez co możemy zwiększyć wysokość budynków dwukrotnie. Uważam, że jest to mylące i nie powinno być takiej możliwości. Domyślnie powinno być ustawione 100%, które by było rzeczywistą wysokością.

W menu Interfejs Przycisk Interfejs możemy również zmienić rozmiar czcionki etykiet z nazwami miejscowości, ulic, czy numerami posesji. Jest to możliwe przy pomocy opcji Wielkość czcionki etykiet.

Minimalny rozmiar czcionek
Minimalny rozmiar czcionek
Maksymalny rozmiar czcionek
Maksymalny rozmiar czcionek

Przy pomocy Obrysy dróg możliwe jest częściowe skonfigurowanie rodzaju dróg, dla których mają być widoczne obrysy, tak zwane obwiednie. Domyślną opcją jest Wszystkie, ale dodatkową są Brak i Główne.

Obrysy dróg - Wszystkie
Obrysy dróg – Wszystkie
Obrysy dróg - Główne
Obrysy dróg – Główne
Obrysy dróg - Brak
Obrysy dróg – Brak

Dzięki opcji Ukrywanie dróg lokalnych możemy ustawić, od jakiej skali będą widoczne drogi lokalne. Konfiguracja możliwa jest przy pomocy suwaka, gdzie im bardziej przesuniemy jego pozycję w prawo, tym przy mniejszej skali drogi będą ukrywane. Opcja się sprawdza, np. gdy w gęstej siatce ulic, chcemy zobaczyć tylko te główne.

Ukrywanie dróg lokalnych - minimum
Ukrywanie dróg lokalnych – minimum
Ukrywanie dróg lokalnych - maximum
Ukrywanie dróg lokalnych – maximum

Horyzont w 3D umożliwia ustawienie, jak w widoku 3D ma wyglądać horyzont. Domyślnie wybrana jest pozycja Naturalny, ale ogólnie do wyboru są:

Tylko mapa

Horyzont w 3D - Tylko mapa
Horyzont w 3D – Tylko mapa

Niebo

Horyzont w 3D - Niebo
Horyzont w 3D – Niebo

Naturalny

Horyzont w 3D - Naturalny
Horyzont w 3D – Naturalny

Mgła

Horyzont w 3D - Mgła
Horyzont w 3D – Mgła

Przy pomocy opcji Nachylenie w 3D można ustawić kąt nachylenia mapy w widoku 3D. Domyślnym ustawieniem jest Automatyczny (65º), ale do wyboru są jeszcze inne pozycje:

60º

Nachylenie w 3D - 60°
Nachylenie w 3D – 60°

 

65º

Nachylenie w 3D - 65°
Nachylenie w 3D – 65°

70º

Nachylenie w 3D - 70°
Nachylenie w 3D – 70°

75º

Nachylenie w 3D - 75°
Nachylenie w 3D – 75°

Kolejną pozycją w menu Interfejs jest Funkcje automatyczne, które umożliwiają włączenie lub wyłączenie opcji, które automatycznie mają być wykonywane. Szczegółowo opis tej funkcjonalności przedstawiony jest we wpisie Menu Funkcje automatyczne w AutoMapie dla systemu iOS.

W menu Interfejs dostępna jest również opcja Skalowanie Mapy, która umożliwia skonfigurowanie skal dla przycisku szybkiego wybierania skali. Zmiany są dostępne zarówno dla widoku 2D, jak i 3D, co zostało opisane we wpisie Menu Skalowanie mapy w AutoMapie dla systemu iOS.

Ostatnią pozycją w menu Interfejs jest opcja Pokazuj, która umożliwia wybranie elementów, które mają być wyświetlane na mapie. Opcja Pokazuj, szczegółowo została opisana we wpisie Menu Pokazuj w AutoMapie dla systemu iOS.

Oceń wpis
[Maks.: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.