Strona główna > Programy > AutoMapa > AutoMapa dla Windows > Wizualizacja skrzyżowań dróg podporządkowanej i głównej w AutoMapie dla Windows
Kategorie
AutoMapa dla Windows

Wizualizacja skrzyżowań dróg podporządkowanej i głównej w AutoMapie dla Windows

Wizualizacja skrzyżowań dróg podporządkowanej i głównej jest opcją, która dostępna jest w AutoMapie dla systemu Windows, a służy do informowania kierowcy o wjeżdżaniu na drogę główną. Dzięki tej wizualizacji wcześniej możemy zwrócić uwagę na to, żeby ustąpić pierwszeństwo podczas włączania się do ruchu. Jest to pomocne w przypadku skrzyżowań, które nie posiadają odpowiednich pasów, które służą do włączania się do ruchu.

Wizualizacja skrzyżowania dróg podporządkowanej i głównej
Wizualizacja skrzyżowania dróg podporządkowanej i głównej

W jaki sposób ta wizualizacja skrzyżowań jest przedstawiana? Jako ikona znaku A-7 ustąp pierwszeństwa Znak Ustąp pierwszeństwa, który pokazywany jest na panelu pilota, obok najbliższego manewru. W poprzedniej wersji (6.16) ta ikona wyświetlała się tylko w przypadku manewru skrętu na skrzyżowaniach, czyli gdy z drogi podporządkowanej wjeżdżaliśmy na główną drogę i skręcaliśmy w lewo lub prawo. W AutoMapie 6.17 została dodana obsługa kolejnego manewru, jazdy prosto. W związku z tym, gdy przejeżdżamy przez główną drogę, to również jesteśmy informowani.

Jak wcześniej wspomniałem wizualizacja skrzyżowań dróg podporządkowanej i głównej to przydatna opcja, ale ma jedną wadę, ikona znaku ustąp pierwszeństwa jest zbyt mała. Mały rozmiar tej ikony powoduje, że nie rzuca się ona w oczy, a do tego znajduje się pod górną krawędzią ekranu, co powoduje, że w przypadku niektórych urządzeń jest zasłaniana przez obudowę. Lepszym rozwiązaniem by było dodanie większej ikony, np. nad ikoną sygnalizującą działanie systemu AutoMapa Traffic, obok znaku ograniczenia prędkości. Inne wolne miejsce znajduje się nad przyciskiem Menu. Tu również by była lepiej widoczna, a dzięki temu spełniała swoją funkcję.

Oceń wpis
[Maks.: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.