Strona główna > Z dala od klawiatury > Podróże > Korona Warszawy
Kategorie
Podróże

Korona Warszawy

Osoby lubiące wędrować po górach zazwyczaj znają takie listy, jak Korona Gór Polski, czy Europy, które zawierają najwyższe szczyty w danym regionie. Często zdobycie wszystkich szczytów z danej listy może wiązać się ze wpisem do klubu zdobywców. Nie wszyscy jednak wiedzą, że są również mocno regionalne listy, jak Korona Warszawy.

Korona Warszawy to sześć najwyższych wzniesień (niekoniecznie naturalnych :)), zlokalizowanych w różnych częściach stolicy. Za zdobycie tych szczytów można otrzymać Certyfikat Zdobywcy Korony Warszawy. Warunkiem jednak jest start w zawodach, organizowanych przez fundację Rak’n’Roll. Ważniejsze jest jednak to, że dzięki tym zawodom możemy pomóc osobom chorym na raka.

Lista szczytów

L.p.SzczytWysokość
1.Górka Szczęśliwicka152 m n.p.m.
2.Wzgórze Trzech Szczytów (Górka Kazurka)133,9 m n.p.m.
3.Kopiec Moczydłowski130 m n.p.m.
4.Kopiec Powstania Warszawskiego121 m n.p.m.
5.Kopa Cwila108 m n.p.m.
6.Góra Gnojna86,5 m n.p.m.

Mapa

Poniżej zamieszczam mapę, na której rozmieszczone są „szczyty”, wchodzące w skład Korony Warszawy. Kliknięcie poniższej grafiki spowoduje otwarcie strony Targeo z interaktywną mapą, na której można przeglądać dostępne obiekty oraz wyświetlać informacje o nich, jak:

  • Nazwa
  • Wysokość
Korona Warszawy na mapie Targeo
Powered by Targeo® | AutoMapa®

Inne listy

Dokumenty

Poniżej zamieszczam plik PDF z wykazem szczytów Korony Warszawy do zdobycia. Dokument można wydrukować i wpisywać datę zdobycia danego szczytu/wzniesienia.

Korona Warszawy – wykaz

Podróże

Zachęcam do przeczytania moich wpisów, które dotyczą podróży z moją żoną, w tym wędrówek po szczytach, wchodzących w skład Korony Gór Polski. Opisy naszych podróży dostępne są pod adresem www.likoton.pl/category/podroze.

Oceń wpis
[Maks.: 2 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.