Strona główna > Z dala od klawiatury > Podróże > Spacer po Dusznikach-Zdroju
Kategorie
Podróże

Spacer po Dusznikach-Zdroju

Ostatni dzień naszego pobytu w Dusznikach-Zdroju przywitał nas deszczową pogodą. To i tak miał być luźniejszy dzień, na który nic konkretnego nie mieliśmy zaplanowanego, więc deszczowy poranek niczego nie popsuł. Taka pogoda spowodowała tylko to, że później wyszliśmy na spacer.

Z pokoju wyszliśmy dopiero po obiedzie. Nadal była pochmurna pogoda, ale deszcz już nie padał, więc można było spokojnie pospacerować. Najpierw wybraliśmy się na ostatni spacer po Rynku, a przy okazji zrobić małe zakupy na następny dzień, abyśmy mieli coś do przekąszenia, gdy będziemy jechali do Kamiennej Góry.

Duszniki-Zdrój Kładka nad Bystrzycą Dusznicką
Kładka nad Bystrzycą Dusznicką

Po tym krótkim spacerze wróciliśmy na chwilę do pokoju zostawić zakupy, a następnie wyszliśmy na dłuższy spacer. Tym razem poszliśmy do Parku Zdrojowego, gdzie zobaczyliśmy spektakl multimedialny. Następnie Aleją Dusznickich Orląt ruszyliśmy na południe w poszukiwaniu wodospadu.

Znaleźliśmy wodospad, o którym słyszeliśmy wcześniej, ale ten okazał się wytworem ludzkich rąk. Było to kilka niewielkich kaskad na strumieniu, który kawałek dalej wpadał do Bystrzycy Kłodzkiej. Nic spektakularnego, ale mimo to warto było się tu przejść.

Duszniki-Zdrój Kaskady
Kaskady

Z tego miejsca wróciliśmy tą samą drogą do Parku Zdrojowego, ale obchodząc Zielony Staw z drugiej strony. Ponownie chwilę pospacerowaliśmy po parku i wieczorem wróciliśmy do pokoju.

To był krótki dzień, ale miło spędzony. Pozostało tylko przygotować się do opuszczenia Dusznik-Zdroju, choć nie wszystko tu zobaczyliśmy. Nie mieliśmy okazji wybrać się na pobliskie torfowisko, czy do Muzeum Papiernictwa. Może innym razem uda się to zrobić, w szczególności zobaczyć muzeum, które jest polecane przez wiele osób.

Duszniki-Zdrój Park Zdrojowy
Park Zdrojowy

Spis treści

Oceń wpis
[Maks.: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.