Strona główna > Z dala od klawiatury > Podróże > Kolejny spacer po Zakopanem
Kategorie
Podróże

Kolejny spacer po Zakopanem

Poprzedni dzień intensywnie spędziliśmy w górach. W związku z tym ten był luźniejszy i się z niczym nie śpieszyliśmy. Trzeba było trochę poleniuchować i nabrać siły na kolejne wyjście w góry, ale żeby się trochę poruszać, wybraliśmy się na spacer po Zakopanem.

Zanim jednak wybraliśmy się na spacer, to po śniadaniu samochodem podjechaliśmy do centrum Zakopanego, aby zrobić zakupy na kolejne dni. Musieliśmy trochę uzupełnić zapasy. Jednak taka podróż do centrum Zakopanego, to też niezła wyprawa. Korki i kolejki dają popalić.

Po powrocie do pokoju zrobiliśmy i zjedliśmy obiad i trochę posiedzieliśmy. Dopiero późnym popołudniem wyszliśmy na spacer, a ten rozpoczęliśmy od dojścia do Drogi pod Reglami.

Drogą pod Reglami doszliśmy do skoczni. Stąd ulicą marsz. Józefa Piłsudskiego przeszliśmy do Krupówek, a następnie przeszliśmy przez Aleję 3 maja. Tutaj rozpoczęliśmy spacer po Równi Krupowej, czyli największym parku w Zakopanem.

Zakopane Rówień Krupowa
Rówień Krupowa

Rówień Krupowa podzielona jest na Górną, położoną na południe od ulicy gen. Tadeusza i Dolną położoną na północ tej ulicy. Można tu znaleźć miejsce, gdzie można odpocząć, choć są i mocno oblegane miejsca, jak napis ZAKOPANE. Jest stąd widok na Gubałówkę, ale ciekawszy jest na Giewont.

Zakopane Rówień Krupowa
Rówień Krupowa

Do pokoju wróciliśmy wieczorem. Chcieliśmy się przygotować na następny dzień, czyli zrobić kawę w termosie i kanapki na drogę. Czekała na nas kolejna wędrówka po górach. Również dosyć długa jak w przypadku poprzedniego dnia.

Spis treści

Inne wyjazdy

Drogi czytelniku, jeżeli interesują Cię opisy pozostałych naszych wyjazdów, zarówno tych krótkich, jak i długich, zachęcam do lektury strony Podróże.

Oceń wpis
[Maks.: 2 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.